אודות

עו"ד משולם גלעד – מומחה בתעבורה
צרו קשר לפגישת ייעוץ והכוונה ראשונית.

עו"ד משולם גלעד

משך רוב חיי לבשתי מדים.
עד גיל 18 את מדי בית הספר לקציני ים בעכו, לאחר מכן מדי צה"ל שם שירתתי כקצין בשירות קבע בגבעתי. לאחר שחרורי מצה"ל, מדי משטרת ישראל (בעיקר המדים האפורים) בשורה של תפקידי פיקוד ביחידת הסיור המיוחדת של מחוז ש"י כולל כ- 5 שנים כמפקד היס"מ.

בין היתר ביצעתי תפקידי קצונה גם בתחום הסיור, המודיעין והבילוש וכעשר שנים בתפקיד תובע תעבורה בלשכת תביעות תעבורה ירושלים. במקביל לשירות המשטרתי ביצעתי שורה של תפקידי לחימה כמפקד במילואים, בשיאם הייתה לי הזכות להיות מג"ד חי"ר במילואים למשך תקופה של כ 5 שנים. גם היום עדיין משרת במילואים שירות המסב לי גאווה רבה.

משך 32 שנותיי במדים, ייצגתי את מדינת ישראל על גופיה השונים בארץ ובחו"ל, עם וללא מדים, זכיתי לאין ספור תעודות הצטיינות מגורמים שונים כולל מפכ"לים, רמטכ"ל ואף מידי נשיא המדינה.

מהלך תקופה זו, הייתה לי הזכות לשרת עם מיטב האנשים, לפקד על מיטב הנוער, לוחמים, חיילים, שוטרים וחיילי מילואים מופלאים, ששמים את בטחון המדינה והציבור מעל ביטחונם ושמבטיחים בגופם, שהמדינה הקטנה שלנו תמשיך לפרוח, לצמוח ולהתעצם.

הייתי שותף פעיל בכל תהליך שחוותה המדינה משך התקופה. שירתתי חודשים רבים בתוך מחנות הפליטים של עזה, חודשים רבים בדרום לבנון, עמדתי מטרים ספורים מראש ממשלתנו יצחק רבין ז"ל כשנרצח, ביקרתי ברוב זירות הפיגועים באוטובוסים ובזירות פיגוע רבות בכבישי איו"ש.

לקחתי חלק באכיפת החוק כנגד גרעין ההתנגדות הקשה בתהליך ההתנתקות (היא ללא ספק, התקופה הקשה והמורכבת בחיי) ולקחתי חלק במאות לילות ארוכים במבצעים בעיקר ברחבי איו"ש ועוד.

בשנת 2007 יצאתי לחופשה ממשטרת ישראל והשלמתי התמחות במשרד עוה"ד שפאר, סיטון, הניג, משרד עוה"ד הוותיק בישראל, מהמשרדים המפוארים בירושלים. חבורה של עורכי דין מובילים ובני אדם מיוחדים, שהטביעו בי חותמם כל אחד בדרכו.

בשנת 2008 קיבלתי מינוי כתובע משטרתי בלשכת תביעות תעבורה ירושלים, תפקיד אותו מילאתי מעל 10 שנים עד פרישתי בפרישה מוקדמת. במהלך תקופה זו ניהלתי עשרות אלפי תיקי תעבורה, הכנתי אלפים רבים של כתבי אישום והופעתי בהליכים שונים כגון הליכי מעצר ועררים שונים רבים. במהלך התקופה אף קיבלתי מינוי של תובע צבאי ואף ניהלתי במקביל, משך מספר שנים, את תחום תביעות התעבורה של מחוז יהודה ושומרון בבימ"ש צבאי לתעבורה יהודה.

הנני בוגר תואר ראשון (B.A) במנהל עסקים ותואר ראשון (LL.B) במשפטים ויש לי גם שני תארים שניים (M.A במדעי המדינה ו LL.M במשפטים). פרסמתי עבודות מחקר מקיפות בתחומי חופש הביטוי וחירות ההפגנה (מכללת קריית אונו) והכרעת הטרור באיו"ש (אונ' בר אילן). בשנים האחרונות פרסמתי שתי עבודות מקיפות בנושא של ענישה בדיני תעבורה (האונ' העברית בירושלים). כל העבודות זכו להערכה רבה ואף לאזכורים באקדמיה וחלקן גם בתקשורת.

בעשר שנותיי כתובע תעבורה, השתדלתי לשלב את תכונותיי וניסיוני כלוחם, כשוטר וכאקדמאי ולייצג את מדינת ישראל בבתי המשפט באופן הראוי ביותר. טובת הציבור עמדה בעיניי מעל הכל ובבית המשפט הלך שמי לפניי כתובע לוחמני. ייצגתי את הציבור מול הנאשמים באופן בלתי מתפשר, כפי שחשתי שראוי לעשות. בחדרי חדרים, לא היססתי לבקר את הממונים עליי בתביעות היכן שחשתי כי עליי לעשות כן. היום ניתן אף לומר כי מאחורי החזות הקשוחה והבטוחה ייצגתי לא פעם דעות מקצועיות המנוגדת לחלוטין לדעותיי המקצועיות והאינטרס הציבורי כפי שזה השתקף בעיני.

מעולם לא חסכתי את דעותיי מפני הממונים עליי, בעיקר כשאלו היו אחרות. עמדתי על דעותיי אך כאשר אלו לא התקבלו, הקפדתי ליישר קו עם עמדת התביעה הרשמית וייצגתי אותה בבית המשפט באופן מקצועי ובלתי מתפשר. אסיר תודה אני למדינת ישראל ולמשטרת ישראל על הזכות שניתנה לי ללבוש את מדיה ולייצגה שנים כה רבות וכולי הערכה למי שממשיכים לעסוק במלאכה הקשה והקדושה.

בשלב זה של חיי, מרגיש אני בשל לפרק הבא. בטוחני כי אתרום לא פחות מאשר תרמתי עד כה, גם אם באופן אחר. הדרך ברורה לי, יש לי את הידע, הניסיון והמוטיבציה לשנות וכולי תקווה, כי אמצא את הדרך הראויה לעשות כן גם בדרכי החדשה, מחוץ לשירות המדינה.

עו"ד משולם דור

כבר מנעורי בחרתי בדרך הקשה. עסקתי בענפי ספורט שונים ובין היתר, השתתפתי באליפויות ישראל בשחייה ובאמנויות לחימה ואף הגעתי להישגים בלתי מבוטלים. בין היתר הוסמכתי בחגורה שחורה בשלושה סוגים שונים של אמנויות לחימה.

הנני בוגר הפנימיה הצבאית לפיקוד בחיפה כאשר במקביל להתחנכותי בפנימייה הצבאית סיימתי את לימודיי בבית הספר הריאלי העברי בחיפה.

את שירותי הצבאי התחלתי ביחידה מיוחדת בחיל הים ובהמשך שירתתי בסיירת גבעתי והמשכתי לשורה של תפקידי פיקוד כקצין לוחם בחטיבת גבעתי וביחידת הקומנדו רימון. פיקדתי על לוחמים בתפקידיי השונים ואף לקחתי חלק בפעילויות מבצעיות השונות וכן במלחמת "צוק איתן" בה פיקדתי על כוח קדומני, שנכנס ללחימה ראשון, מילא משימות מפתח בעומק הלחימה ויצא מעזה רק בסיום הלחימה.

את שירותי הצבאי סיימי בתפקיד מפקד פלגת לוחמים בחטיבת הקומנדו בשנת הקמתה.

השתחררתי משירות קבע בצה"ל לאחר שירות של 6 שנים והיום משרת במילואים בתפקיד של סגן מפקד סיירת.

מיד עם שחרורי משירות קבע התחלתי בלימוד תואר בפסיכולוגיה במקביל ללימוד תואר במשפטים במרכז הבינתחומי בהרצליה. במהלך הלימודים החלטתי כי עולם המשפט הוא זה שאני רואה בו את עתידי ולכן עזבתי את לימודי הפסיכולוגיה והחלטתי לפנות לתחום המשפט.

סיימתי תואר ראשון במשפטים (LL.B) במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט.

את התמחותי ביצעתי במשרד עורכי הדין אקסלרוד, אוחנה, אמיתי ושות', משרד בוטיק מעותר ונחשב, שם פגשתי שורה של של עורכי דין מקצוענים שהעניקו לי ידע וניסיון מעל המצופה, בעיקר בתחומי המשפט האזרחי.

לאחר הסמכתי כעורך דין בחרתי להשתלב במשרדו של אבי, שניסיונו המרשים מהווה עבורי קרקע איתנה להתפתחות מקצועית. שמחתי להכיר עולם מרתק של תוכן משפטי ששאב את כל כולי ועורר בי רצון עז ללמוד ולהתפתח בתחום.

כולי תקווה כי אדע ליישם את הכלים שרכשתי עד כה, הן בשירותי הצבאי והן במהלך לימודיי והתמחותי ולעשות בהם שימוש יצירתי, נחוש ובלתי מתפשר, על מנת לסייע לאנשים שנקלעו לצרה בשעתם הקשה.

חפשו באתר: